42nd SEMAINE OLYMPIQUE FRANCAISE - dan 5. PDF Print E-mail
Thursday, 29 April 2010 23:47

Hrvatski jedriličar Marin Mišura zauzima prvo, a Ivan Kljaković drugo mjesto, prije posljednjeg jedrenja između 52 jedriličara u klasi finn, takozvane zlatne regate, na francuskom Tjednu olimpijskog jedrenja u gradu Hyeres-u.

Izvrsnim jedrenjima u posljednja 2 dana hrvatski jedriličari u kategoriji teškog muškog jednosjeda dominiraju na jednoj od najvećih regta Svjetskog kupa.

Hrvatska posada u klasi 470 Šime Fantela - Igor Marenić se nije uspjela plasirati između prvih 10, koji će danas zajedriti u zlatnoj regati u borbi za medalje. Fantela - Marenić su posljednjeg dana finalnih jedrenja ukupno zauzeli 19. mjesto između 90. posada. Naše ženske predstavnice u klasi 470, Enia Ninčević - Rpmana Župan  zauzele su 35. mjesto.

Najbolje plasirani hrvatski predstavnik u klasi laser će osati Tonko Kuzmanić na 12 mjestu između 141 jedriličara.

Zadarska posada Pavle Kostov - Petar Cupać je u konačnici zauzela 12 mjesto u klasi 49, dok je splitska posada Mate Arapov - Ante Šitić na 7. mjestu.

Na dasci olimpijske klase RSX, najbolje plasirani Hrvat je mladi Luka Mratović je natjecanje završio na 36. mjestu između 70 daskaša svijeta.