Hyeres - 4. i 5. dan PDF Print E-mail
Written by Administrator
Saturday, 26 April 2014 17:58

Svjetski kup Hyeres (Francuska), 19. - 26. travnja 2014.

Sunčano i toplo vrijeme pratilo je jedriličare četvrtog i petog dana natjecanja u francuskom Hyeresu.

U četvrtak se vozio drugi dan finala. Vjetar je u prijepodnevnim satima bio lagan, te je start za klase Finn i 470 bio odgođen za poslijepodne. Bio je to dug dan na regatnim poljima, puno sati provedenih i na kopnu i na moru, ali srećom odjedrena su dva plova. Tudor je ostvario 25. i 24. mjesto, a ukupno na 27. mjestu. Dvojac u klasi 470 Ante i Jure četvrtak su završili na 62. mjestu.

Predzadnji dan regate, petak, posljednji je za naše jedriličare jer se u subotu vozi medal race (10 najboljih iz svake klase bori se za medalju). Odrađena su planirana dva plova iako se nije znalo hoće li se jedriti jer prognoza nije bila obećavajuća, kiša i slab vjetar. Ante i Jure natjecanje su završili na 65. mjestu, dok je Tudor posljednji dan sa odrađenim 23. i 22. mjestom ukupno završio na odličnom 25. mjesto.

Ante i Jure vraćaju se kući, dok Tudor nastavlja natjecanje s ostalim Finn natjecateljima u francuski La Rochelle gdje se od 02. - 10. svibnja vozi Europsko prvenstvo za klasu Finn.