Prvenstvo Europe klasa IOM Matić 4., Škrlj 7. i Vesanović 34. PDF Print E-mail
Written by Administrator
Saturday, 01 December 2012 17:13

Marko Matić član JK Trogir, ostao je nadomak medalje na prvenstvu Europe za klasu 1 m, koje se prošlog vikenda održalo na otoku Cresu. Mario Škrlj zauzeo je izvrsno 7. mjesto dok je Vedran Vesanović bio 34. u konkurenciji od 74 modelara iz 19 država. Opširniji izvještaj pročitajte u nastavku:

Šest dana jedrilo se na Cresu u organizaciji JK SCOR, Rijeka. Prošlogodišnji pobjednik EP-a bio je upravo naš Marko, kojemu je ove godine medalja izmakla doslovno u posljednjoj regati koja nije održana zbog nedostatka vjetra. Naime Britanac Graham Elliot nalazio se u prednosti od nekoliko bodova ispred Marka i regatu prije kraja ispao je u B jakosnu skupinu iz koje bi teško izišao. Da se na našu radost uspio završiti plov za grupu A u kojoj je bio i Marko Matić, šanse za medalju bi bile ogromne, a ovako ostalo je gorko 4.mjesto. Marko nam je rekao, da nije u potpunosti zadovoljan, ali ne posustaje , jer ga već dogodine očekuje Svjetsko Prvenstvo u Izraelu gdje se nada borbi za medalje.

Da su uvjeti bili dosta teški kazao nam je i naš član Mario Škrlj koji je zauzeo 7. mjesto i tim potvrdio da se nalazi u samom vrhu klase IOM. "Jedrilo se po uvjetima za A i B jedra, malom valu, te velikom valu, što govori da je bilo uvjeta koji odgovaraju svima, svaki je modelar iskoristio svoje uvjete, organizacija je bila odlična i jako sam zadovoljan plasmanom".

Treći član našeg IOM tima, Vedran Vesanović ostvario je također dobar plasman. Ukupno 34. mjesto, i par regata vozio je i s najboljima u grupi A.

Važno je još napomenuti da je hrvatska reprezentacija u ovoj klasi ukupno bila nadmoćna jer su rezultati sljedeći: