Otvoreno prvenstvo Hrvatske IOM 2013. PDF Print E-mail
Written by Administrator
Saturday, 28 September 2013 18:24

U akvatoriju ispred opatijskog porta od 20. - 22. rujna 2013. jedrilo se Otvoreno prvenstvo Hrvatske - IOM 2013. za radio upravljane jedrilice.

Prvi dan trodnevnog natjecanja donio je poteškoće s vjetrom. Slab vjetar od oko 4 čvora sa startom u 12h  i odjedrena su samo tri plova.

Drugog i trećeg dana vjetar je išao na ruke natjecateljima pa je uspješno odjedreno 10 plovova po danu. Subotu je obilježio maestral s 2 - 5 čvorova uz malo kurenta.

U nedjelju je regata startala u 10 h. Dan sličan kao i u subotu, lagani maestral, maksimalnih 5 čvorova.

Ukupni pobjednik natjecanja nakon odrađena 23 plova je Zvonko Jelačić iz JK "Zenta". Drugo mjesto pripalo je njegovom klupskom kolegi Anti Kovačeviću, a treće mjesto zauzeo je domaćin iz JK "Opatija", Jasmin Jaklin.

Naš jedini predstavnik bio je Mario Škrlj koji je od ukupno 7 natjecatelja zauzeo 5. mjesto. Marko Matić i Vedran Vesanović bili su spriječeni poslovnim obvezama.

Ovo je bila posljednja regata (kriterijskog karaktera) pred odlazak IOM jedriličara na Svjetsko prvenstvo u Izrael.