NOVO TROGIRSKO PRIZNANJE NAŠIM JEDRILIČARIMA PDF Print E-mail
Sunday, 14 November 2010 23:24

Našim jedriličarima, Marku Matiću, Mariu Škrlju i Anti Munjizi na svečanoj sjednici Gradskog vijeća grada Trogira dodjeljena su nova vrijedna priznanja – medalje grada Trogira.

Nagrada medalja grada Trogira se dodjeljuje pojedincima ili organizacijama za postignute izuzetne uspjehe u radu. Sva trojica predloženih su dugogodišnji članovi Jedriličarskog kluba Trogir, a predstavljali su, kao članovi državne reprezentacije, u više navrata Republiku Hrvatsku na velikim svjetskim natjecanjima (europska i svjetska prvenstva), a u posljednje vrijeme su postigli i izuzetne sportske rezultate:

1.  Ante Munjiza (18), na Prvenstvu svijeta u juniorskoj klasi laser 4.7, 2010. godine u Pattayi (Tajland) zauzeo je 8. mjesto između 49 natjecatelja, a u konkurenciji svojih vršnjaka je najbolji na svijetu.

2. Mario Škrlj (21), na posljednjem Prvenstvu svijeta radio upravljanih jedrilica klase 1 m 2009. godine na  Barbadosu je osvojio brončanu medalju u konkurenciji 68 natjecatelja. U istoj klasi na Europskom prvenstvu 2010. U Francuskom Pierrlatteu osvojio 11. mjesto između 70 natjecatelja.

3. Marko Matić (28), na posljednjem Prvenstvu svijeta radio upravljanih jedrilica klase 1 m 2009. godine na  Barbadosu je zauzeo 5. mjesto između 68 natjecatelja. U istoj klasi ove godine u Francuskom Pierrlatteu, između 70 natjecatelja, postao novi europski prvak.

Ovim rezultatima trojica trogirskih jedriličara su obilježila najuspješniju godinu u povijesti našeg kluba, a i vjerojatno cjelokupnog trogirskog sporta na velikim međunarodnim natjecanjima.

Svojom nazočnošću svečanu je sjednicu Gradskog vijeća grada Trogira počastio i predsjednik Republike Hrvatske, gospodin Ivo Josipović.